Seura sai uuden puheenjohtajan ja johtokunnan
5.9.2016 23:17 Uutiset / Pääsivusto

Ranta puheenjohtajaksi

Seuran vuosikokous pidettiin 5.9., jossa seuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin yksimielisesti johtokunnassa jo vuosia vaikuttanut Tom Ranta. Samassa yhteydessä johtokuntaan saatiin lähes puolet uusia jäseniä, erityisesti nuoremmista ikäluokista.

–Tuoreet ajatukset ja näkökannat ovat tervetulleita seuran kehittämisessä. Pohja seuran toiminnalle on tehty vuosien saatossa ja vakavaraista, hyväkuntoista seuraa on helppo lähteä luotsaamaan, toteaa uusi puheenjohtaja. Edelleenkin työtä on tehtävä, että erityisesti nuorempiin ikäluokkiin saadaan uusia pelaajia ja vanhemmissa ikäluokissa kiinnostus jääkiekkoa kohtaan säilyy.

Neljä vuota sitten tapahtuneen Hunters edustuksen ja juonioriorganisaation erottamisen jälkeen seuran toiminta on vakiintunut ja talous tasapainottunut. Junioritoiminnan vetäjänä erottamisen jälkeen toimineen edellisen puheenjohtaja Esa Palosaaren panos on ollut huomattava seuran kehittämisessä. Toimintaan on panostettu palkkaamalla päätoiminen valmennuspäällikkö. Pitkäjänteisellä työllä juniorikiekkoilun hyväksi on luotu toimiva pohja harrastaa jääkiekkoa Porvoossa suhteellisin pienin kustannuksin. Uuden johtokunnan tehtävänä on mahdollistaa tämän työn jatkuminen.

Seuran johtokunta kaudella 2016-2017: Puheenjohtaja Tom Ranta ja jäsenet Miika Bjugg, Johan Flykt, Marcus Hede, Petri Kitula, Sami Varsamäki, Mikko Vento ja Sari Wulff.

   
Lisää uutisia
Hunters Juniors ry
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Ilmoittautuminen
Kategoriat